Pola biwakowe

Nadleśnictwo Pomorze zaprasza do rezerwacji pól biwakowych na terenie Nadleśnictwa Pomorze.

Regulaminy

Nadleśnictwo Pomorze wprowadza do stosowania regulaminy udostępniania obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych. Regulaminy znajdują się poniżej.

Program "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Pomorze przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie” w ramach, którego wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni 1641 ha, przeznaczone dla miłośników bushcraftu i survivalu, gdzie bez ryzyka naruszenia ustawy o lasach, wszyscy zainteresowani mogą biwakować.

Poradnik bezpiecznego turysty

Poradnik bezpiecznego turysty zawiera informacje o potencjalnych zagrożeniach występujące w lesie oraz zasady bezpiecznego przebywania w lesie.

Miejsce na ognisko

Miejsca przeznaczone do palenia ognisk na terenie Nadleśnictwa Pomorze

Szlaki turystyczne PTTK

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, (najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców) „powstałe w 1950 r. z utworzonego w 1873 roku Towarzystwa Tatrzańskiego, które w 1920 roku przyjęło nazwę Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, oraz utworzonego w 1906 roku Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego jest spadkobiercą tradycji i dorobku ideowego, a także następcą prawnym majątku tych Towarzystw”

Drogi leśne udostępnione do ruchu publicznego, miejsca postoju pojazdów

Lokalizacja MPP oraz przebieg dróg udostępnionych do ruchu publicznego dla pojazdów silnikowych, zaprzęgowych i motorowerów na terenie Nadleśnictwa Pomorze.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zakaz wstępu do lasu - odwołany

Zakaz wstępu do lasu - odwołany

Nadleśniczy Nadleśnictwa Pomorze dnia 2 października 2017 r. zniósł okresowy zakaz wstępu do lasów. 

W związku z wystąpieniem znacznych uszkodzeń drzewostanów od silnych wiatrów, jakie miały miejsce 29 czerwca br. Nadleśniczy Nadleśnictwa Pomorze wprowadził z dniem 30 czerwca okresowy zakaz wstępu do lasów na terenie Leśnictw Wigrańce, Budwieć i Wiłkokuk. Intencją tej decyzji było uniknięcie potencjalnego zagrożenia związanego z możliwością utraty zdrowia lub życia ludzi w przypadku spadania nadłamanych drzew lub gałęzi.

Po intensywnej trzymiesięcznej pracy leśników oraz pracowników ZUL udało sie w bardzo duzej mierze usunąć skutki czerwcowego huraganu. Usunięto drzewa niebezpieczne - zawieszone, naderwane, złamane, które stanowiły duże niebezpieczeństwo dla ludzi.

Drewno pohuraganowe zostało wyrobione i zabrane z powierzchni poklęskowej. Dzięki użyciu harvestera oraz zintensyfikowaniu działań wielu ekip pilarzy w szybkim tempie przygotowywano surowiec drzewny do wywozu, dzięki czemu uniknęliśmy strat w jego jakości.

Prace uprzątające wciąż trwają. Po usunięciu z powierzchni zalegających gałęzi rozpoczną się prace przygotowania gleby do odsadzenia zniszczonego lasu.

Rzeczą najważniejszą jest fakt, że w czasie usuwania skutków huraganu nie doszło do nieszczęśliwych zdarzeń ani wypadków.