Asset Publisher Asset Publisher

Pola biwakowe

Nadleśnictwo Pomorze zaprasza do rezerwacji pól biwakowych na terenie Nadleśnictwa Pomorze.


 

Dysponujemy 3 polami biwakowymi o poniższych parametrach:

 

Leśnictwo Rygol:

1. oddział 944 -b - powierzchnia - 1,0029 ha, pojemność - 100 osób;

2. oddział 985 -g, bx - powierzchnia - 0,6155 ha, pojemność - 50 osób;

Leśnictwo Giby:

1. oddział 464 -i, l - powierzchnia - 0,9160 ha, pojemność - 50 osób.

 

Zapoznanie się z wyglądem pól biwakowych jest możliwe po pobraniu załączonych poniżej folderów zawierających fotografie i mapy danych pól.

Przybliżoną lokalizację pól wyznacza biały krzyżyk w środkowej części zdjęcia lotniczego.

Należy skontaktować się z Nadleśnictwem Pomorze w celu ustalenia czy dane pole jest wolne w okresie który Państwa interesuje.

Pole w terenie można obejrzeć osobiście po skontaktowaniu się z leśniczym odpowiedzialnym za dane pole biwakowe. Dane kontaktowe do leśniczych są poniżej.

 

Wykaz  numerów  leśnictw na potrzeby dzierżawy pól biwakowych

Leśnictwo

Adres  leśniczówki

Stanowisko  służbowe

Imię  i  nazwisko

Nr  telefonu  stacjonarnego

RYGOL

Rygol  2, 16-326  Płaska

leśniczy

Mirosław 

MASŁOWSKI

087/641 75 03 

663-424-348

GIBY

Giby 100, 16-506 Giby

leśniczy

Tomasz ANDRUCZYK

087/516 50 53

609-083-628

 

Następnie prosimy o umówienie się z Nadleśnictwem na negocjacje cenowe i podpisanie umowy (konieczny będzie osobisty przyjazd do nadleśnictwa).

Stawka wyjściowa za dzierżawę pola biwakowego do celów rekreacyjnych lub wypoczynkowych przez podmioty mające charakter publiczny wynosi 40,00 zł netto/1 ha/1 dzień.

Umowę podpisać może tylko uprawniona ku temu osoba, a więc musi ona przywieźć ze sobą upoważnienie do podejmowania czynności cywilno-prawnych w imieniu zamawiającego.

Osobą odpowiedzialną za sprawy pól  biwakowych jest Agnieszka Golec.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

sytuacja po huraganie

sytuacja po huraganie

Silny wiatr, wiejący nad Polską 29 czerwca br. wyrządził wiele szkód. Oto jego niszczycielskie efekty.

Huraganowe podmuchy wiatru przeszły przez teren Nadlesnictwa Pomorze, uszkadzając dziesiątki tysięcy drzew na łącznej powierzchni około 50 hektarów.

Jest to teren zbliżony powierzchnią do 70 boisk piłkarskich. Ponadto występuje bardzo duża ilość uszkodzeń pojedyńczych drzew, rozproszonych po całym lesie. Łączną masę uszkodzonych drzew określa się wstępnie na  około 30 000 metrów sześciennych.

W tej wyjątkowej sytuacji, po wstępnej inwentaryzacji strat, Nadleśnictwo w pierwszej kolejności przeprowadziło spotkanie szkoleniowe ze wszystkimi pracownikami ZUL, poświęcone sprawom BHP przy pozyskaniu drewna pohuraganowego. Drzewa złamane, zawieszone, naderwane, z dużymi naprężeniami są szczególnie niebezpieczne, ich ścinanie wiąże się z dużym ryzykiem, dlatego służba terenowa postawiona jest w stan najwyższej gotowości. 

 W pierwszej kolejności przystąpiono do uprzątania drzew niebezpiecznych  przy drogach publicznych i zabudowaniach, następnie prace będą prowadzone w pozostałych częśch zniszczonego lasu.

W związku z zaistniałą sytuacją, aż do odwołania, obowiązuje zakaz wstępu do lasu w leśnictwach z największą ilością uszkodzeń tj. Wigrańce, Budwieć i Wiłkokuk.