Asset Publisher Asset Publisher

Pola biwakowe

Nadleśnictwo Pomorze zaprasza do rezerwacji pól biwakowych na terenie Nadleśnictwa Pomorze.


 

Dysponujemy 3 polami biwakowymi o poniższych parametrach:

 

Leśnictwo Rygol:

1. oddział 944 -b - powierzchnia - 1,0029 ha, pojemność - 100 osób;

2. oddział 985 -g, bx - powierzchnia - 0,6155 ha, pojemność - 50 osób;

Leśnictwo Giby:

1. oddział 464 -i, l - powierzchnia - 0,9160 ha, pojemność - 50 osób.

 

Zapoznanie się z wyglądem pól biwakowych jest możliwe po pobraniu załączonych poniżej folderów zawierających fotografie i mapy danych pól.

Przybliżoną lokalizację pól wyznacza biały krzyżyk w środkowej części zdjęcia lotniczego.

Należy skontaktować się z Nadleśnictwem Pomorze w celu ustalenia czy dane pole jest wolne w okresie który Państwa interesuje.

Pole w terenie można obejrzeć osobiście po skontaktowaniu się z leśniczym odpowiedzialnym za dane pole biwakowe. Dane kontaktowe do leśniczych są poniżej.

 

Wykaz  numerów  leśnictw na potrzeby dzierżawy pól biwakowych

Leśnictwo

Adres  leśniczówki

Stanowisko  służbowe

Imię  i  nazwisko

Nr  telefonu  stacjonarnego

RYGOL

Rygol  2, 16-326  Płaska

leśniczy

Mirosław 

MASŁOWSKI

087/641 75 03 

663-424-348

GIBY

Giby 100, 16-506 Giby

leśniczy

Tomasz ANDRUCZYK

087/516 50 53

609-083-628

 

Następnie prosimy o umówienie się z Nadleśnictwem na negocjacje cenowe i podpisanie umowy (konieczny będzie osobisty przyjazd do nadleśnictwa).

Stawka wyjściowa za dzierżawę pola biwakowego do celów rekreacyjnych lub wypoczynkowych przez podmioty mające charakter publiczny wynosi 40,00 zł netto/1 ha/1 dzień.

Umowę podpisać może tylko uprawniona ku temu osoba, a więc musi ona przywieźć ze sobą upoważnienie do podejmowania czynności cywilno-prawnych w imieniu zamawiającego.

Osobą odpowiedzialną za sprawy pól  biwakowych jest Agnieszka Golec.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

72 rocznica Obławy Augustowskiej

72 rocznica Obławy Augustowskiej

12 lipca minęły 72 lata od najtragiczniejszej zbrodni w powojennej Polsce - Obławy Augustowskiej, zwanej "Małym Katyniem". W niedzielę 16 lipca br. uczczono pamięć ofiar w Gibach.

 

Uroczystość rozpoczęła się odprawieniem uroczystej mszy polowej przy symbolicznym grobie ofiar. Po niej przedstawiono program artystyczny ku czci pomordowanych.  W obchodach brali udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, historycy, przedstawiciele służb mundurowych, w tym leśnicy Nadleśnictwa Pomorze, a także rodziny ofiar i okoliczni mieszkańcy.

Pomnik w Gibach, zaprojektowany przez prof. Andrzeja Strumiłłę, powstał w 1991 roku. - Na wzgórzu, przy kościele parafialnym w Gibach, ustawiono dziesięciometrowy krzyż z napisem "Zginęli bo byli Polakami", wokół niego ułożono duże kamienie symbolizujące miejscowości, z których byli zabierani ludzie. Na kamiennej tablicy wyryto ich nazwiska.  Przed obchodami rocznicowymi miejsce to zmieniło swój kształt. Na prośbę Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 ustawiono na wzgórzu instalację dodatkowych kilkuset dębowych krzyży.

Obława Augustowska to największa zbrodnia w powojennej Polsce. W lipcu 1945 roku na terenie powiatów augustowskiego, suwalskiego i sokólskiego doszło do zatrzymania i wymordowania blisko 600 osób. Sprawcami byli żołnierze Kontrwywiadu Wojskowego „Smiersz" Trzeciego Frontu Białoruskiego Armii Czerwonej, którym pomagali funkcjonariusze polskich organów Bezpieczeństwa Publicznego, funkcjonariusze polskich organów Milicji Obywatelskiej oraz żołnierze Pierwszej Armii Wojska Polskiego. Do dziś nie ustalono lokalizacji mogił ofiar.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi pion śledczy białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Dzień Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej, obchodzony 12 lipca, został ustanowiony przez Sejm RP w 2015. Ustawa jest hołdem złożonym ofiarom obławy „bohaterom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, zamordowanym z rozkazu Józefa Stalina na terenie północno-wschodniej Polski (...), którzy nie pogodzili się z nową sowiecką okupacją".

 

Cześć ich pamięci!