Asset Publisher Asset Publisher

sprzedaż drewna

Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż dwunastu gatunków drewna wielowymiarowego, sadzonek czternastu gatunków roślin, a w sezonie przedświątecznym – także choinek.

Sprzedaż drewna

Cennik detaliczny sprzedaży drewna obowiązujący w 2024 r. znajdą Państwo poniżej. Prosimy o kontakt telefoniczny z działem marketingu, jeśli interesuje Państwa zakup drewna.

Telefon działu marketingu: 087 516 57 97, pozostałe numery telefonów w zakładce Kontakt

______________________________________________________________________________

Nabywców prosimy zapoznać się z załączonym Zarządzeniem Nr 5/2024 Nadleśniczego Nadleśnictwa Pomorze  w sprawie wprowadzenia w Nadleśnictwie Pomorze cennika detalicznego na sprzedaż drewna w 2024 roku oraz zasad sprzedaży tego drewna.

 

_____________________________________________________________________________


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

udostępniony szlak w rezerwacie Pomorze

udostępniony szlak w rezerwacie Pomorze

Zarządzeniem z dnia 11 lipca br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku wyznaczył szlak udostępniony dla ruchu pieszego w rezerwacie przyrody Pomorze.

Rezerwat przyrody Pomorze został utworzony 24 listopada 1983 r. zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego i zajmuje powierzchnię prawie 20 hektarów. Położony jest w oddziale 1100, około 2 km na północny wschód od Gib.

Celem ochrony rezerwatu jest zachowanie najstarszego drzewostanu Puszczy Augustowskiej oraz pozostałości dawnego grodziska Jaćwingów.

W granicach rezerwatu znajduje się fragment lasu z dorodnym 230-letnim drzewostanem sosnowym. W południowej części rezerwatu, na wzgórzu, znajduje się stanowisko archeologiczne - Grodzisko w Posejnelach, znane jako góra Pilikanis. Jest to pozostałość osadnictwa obronnego z początków naszej ery i średniowiecza. W języku litewskim słowo piliakanis oznacza górę zamkową, grodzisko na wzniesieniu lub wzgórze warowne. Dodatkowy, niepowtarzalny klimat temu miejscu nadaje położenie wzdłuż koryta rzeki Marychy na wyniesieniu morenowym.

Wyznaczony szlak dla ruchu pieszego pozwoli na pokazanie walorów przyrodniczych najstarszego drzewostanu sosny zwyczajnej w Puszczy Augustowskiej, walorów kulturowych grodziska jaćwieskiego oraz walorów krajobrazowych pięknej doliny rzeki i form ostatniego zlodowacenia.