Gekennzeichneter Inhalt

Obiekty edukacyjne Nadleśnictwa Pomorze

Obiekty edukacyjne

Nadleśnictwo Pomorze dysponuje łącznie pięcioma obiektami edukacji leśnej. Pierwszym takim obiektem jest ścieżka edukacyjna przy biurze nadleśnictwa.

Ścieżka składa się łącznie z 7 tablic informacyjnych o różnej tematyce. Można dowiedzieć się m.in. o drzewach dziuplastych,  śródleśnych bagienkach i łąkach oraz o ekologicznej roli lasu, o znaczeniu ekologicznym martwego drewna w ekosystemach leśnych, o  darach lasu jakim są jagody, grzyby, orzechy i maliny. Można  zobaczyć również na czym polega warstwowa budowa lasu, jakie są skutki wypalania traw  i jakie są konsekwencje tych działań oraz można dowiedzieć się jakie znaczenie mają leśnicy w ochronie lasu.

Kolejnym obiektem w nadleśnictwie, który jest wykorzystywany do prowadzenia zajęć z edukacji leśnej społeczeństwa jest sala multimedialna.

Sala dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik została świetnie przystosowana do przeprowadzenia pogadanek z wykorzystaniem prezentacji w programie Power Point.

 Na ścianach sali można podziwiać piękną wystawę składającą się ze zdjęć roślin i zwierząt chronionych autorstwa M. Karczewskiej.

Dodatkowo gabaryty tej sali sprzyjają prowadzeniu zajęć nawet dla 60-u słuchaczy.

 

Na terenie szkółek leśnych znajduje się kolejny obiekt edukacji leśnej – a mianowicie wiata. Wiata służy przede wszystkim do przeprowadzania pogadanek i prelekcji na „świeżym powietrzu". Jej zaletą jest to, że może pomieścić ok. 100 osób i że można rozpalić ogień w kominku.

Dodatkowo  w okolicach wiaty dzieci na własne oczy mogą zobaczyć jak hoduje się drzewka na szkółce leśnej.

 

Kolejnym obiektem edukacyjnym, który zasługuje na uwagę jest wiata łowiecko-przyrodnicza, która została utworzona wspólnie z Kołem Łowieckim GON w leśnictwie Okółek. Nieopodal niej znajduje się pięknie rzeźbiona figurka św. Huberta, która obrazuje  moment jego nawrócenia. 

Także w leśnictwie Borek Sejny znajduje się  kapliczka poświęcona patronowi myśliwych