Lista aktualności Lista aktualności

"Mali przyjaciele lasu - to MY"

To już szósta edycja konkursu dot. wiedzy przyrodniczo- leśnej !

15 maja br. po raz kolejny Nadleśnictwo Pomorze włączyło się w konkurs przyrodniczy organizowany przez Panią Bożenę Nowacką ze Szkoły Podstawowej w Gibach.

Była to już szósta edycja konkursu dla uczniów klas I-III, który co roku organizowany jest pod hasłem „Mali przyjaciele lasu- to MY”.

Jak co roku celem konkursu było krzewienie wśród uczniów miłości do lasu, zwiększanie ich świadomości ekologicznej oraz utrwalenie i sprawdzenie ich wiedzy na temat: przyrody, lasu oraz ochrony naturalnych środowisk.

Nadleśnictwo Pomorze reprezentowało trzech przedstawicieli: Maja Boruk, Agnieszka Golec i Sławomir Raczkowski. Mieliśmy przyjemność sprawować miano „Jury” i bacznym okiem weryfikować wiedzę uczestników konkursu.

„Leśnik jest dobrym przyjacielem lasu. To właśnie On dba o las a nam pomaga zapoznać się z jego mieszkańcami. To dzięki Niemu las jest piękny a jego mieszkańcy są bezpieczni.”

Uczniowie byli świetnie przygotowani! Ich przyrodniczo-leśna wiedza okazała się na naprawdę na wysokim poziomie. Największym zaskoczeniem było , gdy po podsumowaniu wyników okazało się, że wszystkie grupy zdobyły taką samą ilość punktów. Aby jednak rozstrzygnąć wynik dodaliśmy rundę pytań od leśnika, która jak nam się zdawało pomoże w wyłonieniu zwycięzców. Byliśmy jednak w błędzie i zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni, ponieważ nasze pytania okazały się dla uczestników konkursu łatwe i bez problemu udzielili na nie odpowiedzi.  Nie mieliśmy wyjścia i przyznaliśmy wszystkim egzekwo 1 miejsca!

Na zakończenie pozwolę sobie zacytować słowa Pani Bożeny - „Leśnik jest dobrym przyjacielem lasu. To właśnie On dba o las a nam pomaga zapoznać się z jego mieszkańcami. To dzięki Niemu las jest piękny a jego mieszkańcy są bezpieczni.”

W linku poniżej znajdziecie pełniejszą relację z przebiegu konkursu:

http://www.szkolagiby.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=163&Itemid=80

 

Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej w Gibach, że mogliśmy włączyć się aktywnie do konkursu. Ogromną radością dla nas - leśników jest to, iż wiedza przyrodniczo- leśna oraz miłość do lasu i przyrody jest krzewiona u uczniów już od początków ich ścieżki edukacyjnej.